Monero (XMR) Zamyka najwyższą świecę dzienną od 2018 r.

W BRIEFIE

  • Monero przesunął się ponad obszar oporu $133.
  • Cena jest handlowana wewnątrz krótkoterminowego, równoległego kanału rosnącego.
  • XMR jest prawdopodobnie w podfali 5 rozszerzonej fali 3.

Cena Monero (XMR) w końcu przesunęła się powyżej 133 dolarów obszaru oporu, co było trudne do zrobienia przez cały miesiąc listopada.

Oczekuje się, że Monero będzie nadal rosło w górę i prawdopodobnie przyspieszy, gdy tylko będzie w stanie wyjść z krótkoterminowego wzorca handlowego przedstawionego poniżej.

Monero Long-Term Levels

Od końca października cena XMR z trudem przesuwa się powyżej obszaru oporu 133 USD, co stanowi również poziom 0,382 Retracement Fib z całego poprzedniego ruchu w dół.

Jednakże cena XMR jest obecnie w trakcie przesuwania się powyżej tego obszaru oporu, osiągając odpowiednio 0,5 i 0,618 poziomu retrakcji włókien na poziomie 166 i 199 dolarów.

Wskaźniki techniczne są nadal bycze, pomimo niepotwierdzonej niedźwiedziej rozbieżności w RSI, co potwierdza możliwość dalszego wzrostu.

Cryptocurrency trader @Nagatodharma nakreślił wykres Monero, zauważając, że XMR przesunął się ponad ważny długoterminowy obszar oporu i oczekuje się, że nadal będzie się poruszał w górę.

Cotygodniowy wykres, który nakreśliliśmy, zgadza się z tą oceną, wskazując, że XMR porusza się teraz w górę w kierunku 166$ i prawdopodobnie 199$ później.

Kanał krótkotrwały (Short-Term Channel)

Dzienny wykres XMR pokazuje wyraźniej wyłamanie z obszaru oporu $133.

XMR wyraźnie przesunął się powyżej tego poziomu i jest w trakcie osiągania najwyższego dziennego zamknięcia roku, które jest również pierwszym zamknięciem powyżej tego obszaru od 2018 roku.

Oscylatory MACD, RSI i Stochastic rosną i żaden z nich nie wygenerował niedźwiedzich rozbieżności, co jest znakiem, że wyłom jest uzasadniony.

Spojrzenie na sześciogodzinny przedział czasowy pokazuje, że XMR handluje wewnątrz równoległego kanału wznoszącego się.

Obecnie XMR przesunął się powyżej środka kanału i zatwierdził jego środek (pokazany z zieloną strzałką poniżej) jako opór.

Jeśli XMR wybuchnie nad kanałem, to prawdopodobnie będzie szybko rosnąć.

Ilość fal XMR

Długoterminowe liczenie dla XMR sugeruje, że rozpoczął impuls byczy (pokazany na biało poniżej) 13 marca i jest obecnie w rozszerzonej fali 3. Podfalowa liczba dla tej fali 3 jest podana w kolorze pomarańczowym, a XMR jest obecnie w podfali 5.

Prawdopodobny cel dla górnej części ruchu znajduje się pomiędzy 184-$195. Zakres ten to 2,61 Fib rozszerzenie podfali 1 i długość fal 1-3 wyświetlanych na dole fali 4.

Bliższe spojrzenie na podfalę 5 pokazuje, że XMR prawdopodobnie właśnie rozpoczął się podfalę 3, która jest często najdłuższa i najbardziej stroma.

Pasuje to również do potencjalnego scenariusza przerwania kanału.

Wniosek

Oczekuje się, że cena XMR będzie nadal rosła i osiągnie wysoki poziom między 185 a 199 USD. Tempo wzrostu prawdopodobnie ulegnie przyspieszeniu, jeśli XMR może wyrwać się ze swojego krótkoterminowego kanału równoległego.